Top 5 nowoczesnych i przydatnych narzędzi ogrodowych

Dom z ogrodem to marzenie wielu osób. Trzeba sobie jednak zdawać sprawę, że oznacza on nie tylko przyjemności, ale również obowiązki. Dotyczą one głównie utrzymania w odpowiednim stanie ogrodu. W tym celu regularnie należy wykonywać w nim różne prace. Jakie narzędzia będą szczególnie przydatne?

Automatyczna kosiarka

Automatyczne kosiarki są szczególnie popularne wśród posiadaczy ogrodów o dużym metrażu. Jest to bowiem rozwiązanie bardzo wygodne, szczególnie, że w okresie wiosenno-letnim trawa w ogrodzie niekiedy rośnie w bardzo szybkim tempie. Jeśli chcielibyśmy utrzymać nasz trawnik w nienagannym stanie, musielibyśmy właściwie całe dnie spędzać przy kosiarce. Przy dużym ogrodzie jest to zadanie praktycznie nie do wykonania, a na pewno niezwykle męczące. W takiej sytuacji warto rozważyć zakup kosiarki automatycznej, która może działać podczas różnych warunków atmosferycznych, nawet w czasie deszczu. Jeśli wybierzemy model charakteryzujący się bardzo cichą pracą, nasza trawa może kosić się właściwie „sama” nawet w nocy.

Wykaszarki i podkaszarki do ogrodu

Wykaszarka lub podkaszarka to obok kosiarki najbardziej przydatny w ogrodzie sprzęt. Nie wszędzie bowiem jesteśmy w stanie dotrzeć zwykłą kosiarką. Jej rozmiary najczęściej nie będą pozwalały na dostanie się do najbardziej wąskich i ukrytych zakamarków naszego ogrodu. Wtedy przyda się właśnie wykaszarka lub podkaszarka. Możemy wybierać spośród sprzętów elektrycznych oraz spalinowych. Elektryczne będą z pewnością pracować nieco ciszej i będą lżejsze. Natomiast spalinowe charakteryzują się zdecydowanie większą mocą, a więc będą idealnym rozwiązaniem dla osób, które planują wykonywać dużo tego typu prac w swoim ogrodzie.

Elektryczne lub spalinowe nożyce

Dzięki nożycom ogrodowym będziemy w stanie podciąć wszelkie nierówne liście czy gałęzie, na przykład przy żywopłocie. Oczywiście sprzęt ten najlepiej sprawdzi się przy naprawdę wysokich żywopłotach. Przy mniejszych niekoniecznie będzie to dobra inwestycja. Zwróćmy uwagę przede wszystkim na wagę nożyc. Jeśli będą zbyt ciężkie, będzie to ogromne obciążenie dla naszych rąk, a w ten sposób prace ogrodowe staną się dla nas prawdziwą udręką. Zdecydujmy się więc na lżejszy sprzęt, nawet jeśli miałby być nieco droższy. Nożyce spalinowe charakteryzują się dużą mocą oraz wysoką wydajnością, jednak będą z pewnością głośniejsze niż nożyce elektryczne, a poza tym także dużo droższe.

Dmuchawy do liści

Dmuchawy do liści z pewnością przydadzą się w każdym ogrodzie. Dzięki takiemu sprzętowi możemy z łatwością i w szybkim tempie usunąć gromadzące się na naszym trawniku, szczególnie jesienią, liście. Zaoszczędzimy w ten sposób wiele czasu, który przeznaczylibyśmy w przeciwnym wypadku na żmudne i długotrwałe grabienie. Najlepiej wybierać dmuchawy jak najlżejsze, ponieważ z tego typu sprzętem zdecydowanie najłatwiej będzie się nam pracowało. Dmuchawy mogą być zasilane spalinowo, akumulatorem lub sieciowo.

Zraszacze ogrodowe

Rośliny w naszym ogrodzie potrzebują odpowiedniego nawodnienia. Podczas upalnych dni słońce potrafi wypalić nawet trawnik, co z pewnością nie będzie wyglądać zbyt atrakcyjnie. Aby temu zapobiec, zmuszeni jesteśmy latem regularnie nasz ogród podlewać. Aby nie musieć tego robić ręcznie, warto zainwestować w zraszacz ogrodowy, który przy odpowiednich ustawieniach zaoszczędzi zarówno nasz czas, jak i wysiłek.

Domek narzędziowy do przechowywania sprzętu ogrodowego

Wszystkie narzędzia ogrodowe powinny mieć swoje miejsce. Zdecydowanie nie sprawdza się przechowywanie ich na przykład w garażu, czy co gorsza w domu. Zajmują one wtedy bardzo dużo miejsca, a ponadto dają poczucie nieporządku i chaosu. Dlatego warto zainwestować w domek narzędziowy, w którym będziemy mogli przechowywać cały nasz sprzęt ogrodowy. Najlepiej sprawdzają się domki wykonane z drewna. Możemy pokusić się o wykonanie takiego domku samodzielnie, ale także zamówić gotowy produkt. Domek narzędziowy to niezbyt wygórowana finansowo inwestycja, która z pewnością przyniesie nam wiele korzyści – zyskamy więcej miejsca w garażu czy w domu, a ponadto nasze narzędzia będą w pełni bezpieczne.

Post Author: dobry pomysł na