Mały pokój: jak go urządzić?

Jednym z największych wyzwań, z jakim muszą się borykać specjaliści od aranżacji wnętrz, jest urządzanie pomieszczeń o niewielkiej powierzchni. Na szczęście przestrzeganie kilku prostych zasad może ułatwić to zadanie w znacznym stopniu.

Jak urządzić mały pokój, by połączyć tu ładny wygląd oraz wygodę?

Aranżacja pokoju o niewielkich rozmiarach może się zakończyć powodzeniem w chwili, gdy w odpowiedni sposób dopasujemy meble do tego wnętrza. Proste, pozbawione zbędnych osób meble to najlepsze rozwiązanie. Jeśli dodatkowo postawimy na meble wielofunkcyjne, z pewnością osiągniemy doskonałe rezultaty. Rozkładana sofa, łóżko z szufladami umieszczonymi pod materacem, stół mogący służyć też jako biurko oraz fotel, w którym znajdzie się dodatkowy pojemnik do przechowywania drobiazgów –z takich rozwiązań warto korzystać podczas aranżacji małych wnętrz. Mały pokój wymaga też znacznego ograniczenia dekoracji. W takim pomieszczeniu z pewnością warto sięgać po dodatki, które mogą być ozdobami, a jednocześnie przedmiotami użytkowymi. W takiej roli mogą się doskonale sprawdzić lampki oraz boczne kinkiety.

A co z kolorem?

Wiadomo, że w aranżacji wnętrz kolor odgrywanie zwykle ważną rolę. Małe pokoje wymagają umiejętnego doboru barw, gdyż mają one wpływ na to, w jaki sposób dane pomieszczenie będzie się prezentować. Jasne barwy sprawiają, że pokój optycznie się powiększa, sprawia wrażenie bardziej przestronnego i wygodniejszego. Warto jednak pamiętać o tym, że umiejętne korzystanie z żywszych kolorów może pomóc nam w osiąganiu wspaniałych efektów. Ciekawe wzory na ścianach, kolorystyczne akcenty na meblach – oto kolejne rozwiązania, z których przy aranżacji pokoju z pewnością warto skorzystać.

Post Author: dobry pomysł na