Zestawy garnków – idealny prezent dla mamy?

Zestawy garnków mogą wydawać się dobrym pomysłem dla mamy, skoro to ona często gotuje obiady dla rodziny i dba o dom… Ale czy na pewno na urodziny mamy powinniśmy kupować tego typu prezenty?

Praktyczny i ładny prezent, ale czy potrzebny?

Często, kupując prezenty, chcemy, by były one nie tylko ładne, ale i praktyczne. Dlatego też sięgamy po zestawy garnków, przybory kuchenne w finezyjnych kolorach czy piękne firanki. Zastanówmy się jednak, czy tego typu prezenty są dobre? Czasem to, co praktyczne i ładne, może okazać się nietrafione. Jeśli mama dostanie kolejny zestaw garnków, to może okazać się, że nie będzie już miała dla nich miejsca w szafkach! Dlatego też, zanim zdecydujemy się na ten jeden zestaw emaliowanych garnków spośród pozostałych zestawów garnków, to zastanówmy się, czy mama ma na nie miejsce. Poszukajmy czegoś, co może być równie praktyczne, ale czego mama nie ma, a może tego potrzebować, bądź finansowo nie może sobie na to pozwolić. Blender czy toster także będzie praktyczny i ładny (obecnie w sklepach sprzęty AGD często są tak wystylizowane, by były także ozdobą w kuchni), a prawdopodobieństwo, że mama już go ma będzie mniejsze. Zawsze można delikatnie podpytać, czego mama potrzebuje, żeby uniknąć nietrafionych prezentów.

Nie tylko mama

Często patrzymy na nasze mamy tylko przez pryzmat bycia mamą i tyle. Nie zapominajmy, że poza tym, że mama jest mamą, jest także kobietą, która potrzebuje czasem wyjść z kuchni, nie myśleć o pracy i domu, i po prostu się rozerwać. Nie możemy cały czas traktować mamę jak osobę, która ma na głowie cały dom i nawet w prezentach przypominać jej o tym, gdzie jest jej miejsce według nas. Jeśli wiemy, że mama ucieszy się, jeśli dostanie zestawy garnków, to w porządku, ale czasem lepiej jest wręczyć praktyczny prezent bez okazji, a z okazji urodzin sięgnąć po coś, co pozwoli mamie odpocząć i pomyśleć o sobie i własnych potrzebach. Jeśli mamy wystarczająco dużo pieniędzy, możemy zafundować rodzicom wyjazd do SPA, jeśli jednak nasze finanse na to nie pozwalają, kupmy kosmetyki, dzięki którym mama będzie mogła zrobić sobie SPA w domu. Dobrym pomysłem będzie również zakup biletów do kina czy też teatru.

Prezenty robione samodzielnie

Jeśli nadal mieszkasz z rodzicami i widzisz, ile obowiązków ma mama, a nie masz wystarczająco dużo pieniędzy, by podarować rodzicielce coś wyjątkowego, możesz zrobić coś samodzielnie. Zamiast drogich prezentów, możesz wysprzątać mieszkanie, czy upiec dla mamy ciasto. Choć jest to drobny gest, mama z pewnością doceni wysiłek, jaki włożyło się w taki prezent. Samodzielnie robione prezenty zawsze są dobre, bo wkładamy w nie serce i wysiłek, by były jak najlepsze i trafione.

Post Author: ds_admin