Szklarnia, tunel czy inspekt?

Chcąc rozpocząć swoją przygodę z hodowlą warzyw lub roślin, bardzo ważne jest, żeby wybrać odpowiednie miejsce do tego, żeby je hodować. Dlatego musimy wybrać, czy chcemy wybudować szklarnie, tunel czy inspekt.

Czym różnią się szklarnia, tunel i inspekt?

Inspekt jest to urządzenie, które ma na celu podtrzymanie danych warunków klimatycznych dla naszych roślin. Największą zaletą inspektu jest to, że dzięki niemu możemy hodować rośliny nawet podczas zimy i nie zajmuje on dużo miejsca. Jest to niska konstrukcja, która zazwyczaj jest wykonana z drewna, lekkiego betonu, a czasem nawet z materiałów sztucznych. Bardzo często inspekty są używane do tego, żeby hodować w nich rośliny o długim czasie wegetacji, jak np. pomidory. Dzięki temu, że konstrukcja inspektu jest bardzo proste, można go zbudować samemu bez większego problemu i hodować w nim to, na co mamy ochotę.

Tunele natomiast są już większe niż wcześniejsze rozwiązanie, dzięki czemu pozwalają na bardziej zróżnicowane hodowanie roślin i warzyw w większych ilościach. Do ogromnych zalet tuneli jednak należy to, że ich demontaż jest bardzo łatwy, dzięki czemu możemy je nawet powiększyć, jeśli tylko będziemy mieli taką potrzebę. Konstrukcja takiego tunelu jest bardzo prosta, zazwyczaj jest to metalowa konstrukcja obłożona folią.

Szklarnia ogrodowa jest natomiast już bardziej skomplikowana w swojej konstrukcji, jednak posiada też o wiele więcej zalet.

Szklarnia ogrodowa – dlaczego warto jest zainwestować w taką konstrukcję?

Budując tunel lub inspekt, ryzykujemy tym, że nasze rośliny i warzywa nie będą zbyt dobrze chronione. Inaczej jest jednak w wypadku, gdy postawimy szklarnię ogrodową. Dzięki swojej trwałej konstrukcji nie tylko będzie ona bardzo dobrze chroniła rośliny, ale także zapewni im niezbędny dostęp do światła. Właśnie z tych względów, szklarnia ogrodowa jest niezbędna, jeśli chcemy hodować bardziej wrażliwe rośliny i warzywa. Nie tylko taka szklarnia będzie skutecznie chronić nasze sadzonki przed robakami, ale także przez wszelkimi zjawiskami atmosferycznymi. Dzięki trwałej konstrukcji będziemy mogli także upewnić się, że warunki panujące w środku będą odpowiednie dla naszych roślin. Jeśli będziemy tego potrzebować, to będziemy mogli zamontować w szklarni różnego rodzaju termometry i ogrzewcze, które będą miały na celu dbanie o atmosferę w naszej szklarni. Warto jest pamiętać, że szklarnie dzięki swojej konstrukcji dużo lepiej trzymają temperatury niż np. tunele, co może okazać się bardzo ważne w wypadku wymagających roślin.

Post Author: dobry pomysł na