Ręczniki dla dzieci – na co zwracać uwagę przy zakupie?

Ręczniki dla dzieci powinny być wyjątkowo miękkie i delikatne. Szczególnie u najmłodszych łatwo po podrażnienie wrażliwej skóry, dlatego wysoka jakość materiału to priorytet. Jednak oprócz takich walorów liczy się również kolor ręcznika i jego praktyczność.

Barwne i mięciutkie ręczniki dla malucha

Dzieci lubią otaczać się przyjemnymi dla oka przedmiotami. Nie tylko zabawki, ale też rzeczy użytkowe, powinny być wykonane z kolorowych tkanin. Nie inaczej jest w przypadku ręczników dla dzieci, dlatego kupując je, trzeba mieć zawsze tę kwestię na uwadze.  Wybór jest bardzo duży, dlatego nie ma obaw, że nie znajdzie się odpowiedniego wzoru i koloru. Równie ważną cechą, jaką powinny mieć ręczniki dla dzieci to wysoka jakość wykonania. Ostry, chropowaty materiał będzie podrażniał delikatną skórę i powodował dyskomfort podczas wycierania. Szczególnie przy kąpieli niemowlaka jest to istotna sprawa. Oprócz niebezpieczeństwa urazu skóry przy używaniu nieodpowiedniego ręcznika występuje ryzyko niedostatecznego jej osuszenia. Ręczniki dla dzieci powinny być bardzo chłonne, aby można było sprawnie osuszyć skórę po kąpieli.

Ręczniki dla dzieci wielofunkcyjne i tzw. fartuszki

Ręcznik dla malucha może być używany w różnych sytuacjach. Ciepła i delikatna tkanina świetnie osuszy ciało i ogrzeje. Duże ręczniki dla dzieci mogą posłużyć za matę do zabawy. Bardzo często rodzice kupują dla swoich pociech ręczniki fartuchy, które zakładają na siebie w czasie kąpieli dziecka. Maluch po wyjęciu z wody może wtulić się w ramiona matki lub ojca i dobrze ogrzać. Warto szukać tego typu ręczników z dołączonymi kapturkami. Dzięki tym praktycznym dodatkom główka dziecka będzie zawsze chroniona przed zimnem i zachlapaniem.

Są również ręczniki dla dzieci, których można używać w formie szlafroka. Taki produkt to bardzo praktyczna rzecz. Posłuży podczas kąpania malucha, a starsze dziecko będzie mogło używać ręcznika jako ciepłego okrycia, zakładanego na pidżamkę.

Postaw na delikatną i naturalną bawełnę!

Kupując ręczniki dla dzieci, trzeba zwracać uwagę nie tylko na jakość wykonania i design, ale też na rodzaj materiału. Powinny być to tkaniny atestowane, bezpieczne dla skóry malucha. Można wybrać np. egipską bawełnę, która jest niezwykle miękka i puszysta. Używając ręczników wykonanych z wysokiej jakości bawełny, można być pewnym, że nie będą uczulać i stwarzać jakichkolwiek problemów użytkowych.

Zawsze lepiej mieć kilka ręczników dla dzieci, aby żadna sytuacja nie była zaskoczeniem. Mniejsze, większe, z kapturkiem i bez – każdy z nich powinien być miękki, ciepły i puszysty.

Post Author: dobry pomysł na