O co zapytać, zanim zarezerwujemy kwaterę na wakacje

Za rezerwację kwatery najlepiej zabrać się jeszcze przed sezonem wakacyjnym – tylko wtedy będziemy mieli duży wybór i dużo korzystniejsze warunki takie jak cena czy dostępność pokoi. Podczas rezerwacji, szczególnie w kwaterach prywatnych warto zadać kilka pytań odnośnie warunków w niej panujących.

Taki krótki wywiad uchroni nas od niemiłych niespodzianek, pomoże zorganizować bagaże i plan ewentualnych wycieczek, zwiedzania i rozrywek. Pytać powinniśmy przede wszystkim o możliwości korzystania z kuchni, łazienki, a także możliwość wypożyczenia rowerów czy zorganizowania grilla.

Wspólna czy osobna łazienka, własne ręczniki

To podstawowe pytanie, które zadajemy sobie, wynajmując kwaterę prywatną. Zazwyczaj, kiedy szukamy w internecie kwater do wynajęcia, takie informacje są na stronie. To czy będziemy mieć wspólną łazienkę, czy prywatną decyduje też o wysokości ceny za dobę. W niektórych ośrodkach dostaniemy również ręczniki, suszarkę do włosów do dyspozycji, a nawet małe opakowania szamponu i mydła, nie mówiąc już o papierze toaletowym. W niektórych kwaterach nie będziemy mogli liczyć na nic i ręczniki oraz wszystko inne będziemy musieli przywieźć ze sobą.

Opcje korzystania z kuchni

Co do sposobów użytkowania kuchni można znaleźć różne kwiatki. W opisach niektórych kwaterach z założenia jest napisane, że można korzystać z kuchni, a po dojechaniu na miejsce dowiadujemy się, że nie można smażyć… Albo jest kuchnia, w której nie ma żadnego garnka lub patelni. Niestety nadal zdarzają się takie sytuacje. Przy rezerwacji musimy zapytać, czy można przygotowywać własne posiłki, czy kuchnia jest w pełni wyposażona. W dobrze ocenianych kwaterach kuchnie są wyposażone w takie artykuły jak kawa herbata, cukier, sól czy przyprawy.

Co można na podwórku

Miejsce do parkowania to absolutne minimum, które powinien mam zapewnić gospodarz. Niekiedy można liczyć na możliwość organizacji grilla, plac zabaw dla dzieci czy taras do dyspozycji gości. Może być to zaleta, ale także wada takiej kwatery, szczególnie kiedy opary z grilla sąsiadów będą wpadały przez okno do naszego pokoju. Sami musimy zdecydować czy chcemy mieszkać w miejscu, gdzie są takie dodatkowe atrakcje.

Dziecko ma nocleg gratis

I super, prawda. Jednak wchodzimy do pokoju, a tam nie dosyć, że nie ma dodatkowego łóżka, to nawet nie ma gdzie rozłożyć łóżeczka turystycznego. Jeśli chcemy spać we trójkę na dwuosobowym łóżku przez dwa tygodnie, to być może nie będzie to nam przeszkadzać, jednak wakacje nie są czasem, kiedy marzymy, aby wstawać codziennie obolałym z nie wyspania. Dlatego warto dopytać, czy jest mimo wszystko trzecie łóżko, czy można przywieźć swoje lub ewentualnie wypożyczyć za drobną opłatą od właściciela posesji.

Telewizja? Internet/wifi?

Pogoda na urlopie nie zawsze nas rozpieszcza, dlatego rozrywki w postaci dostępu do internetu, telewizji przydają się czasem szczególnie na deszczowy wieczór. Obecnie w większości miejsc dostęp do mediów to standard, jednak jeśli bardzo nam zależy, możemy dopytać o szybkość łącza, ilość dostępnych kanałów, czy o dostępność telewizora w pokoju.

Palenie papierosów, picie alkoholu

Palenie papierosów zazwyczaj jest zabronione w takich obiektach. Jeśli już musimy zapalić, powinniśmy wyjść na zewnątrz bądź chociaż na balkon. Jeśli chodzi o picie alkoholu, to raczej nie powinniśmy robić tego w częściach wspólnych obiektu, chyba że właśnie zorganizowaliśmy grilla na zewnątrz. W innych sytuacjach lepiej napić się alkoholu w pubie czy innym lokalu.

Post Author: ds_admin