Melisa nie tylko na uspokojenie

Melisa używana jest przez większość z nas na uspokojenie oraz wyciszenie organizmu. Wypija się ją przed snem, aby lepiej spać i zrelaksować się pod całym dniu spędzonym w pracy czy na wykonywaniu innych obowiązków. Posiada ona jednak o wiele więcej cennych właściwości, o co chodzi?

Jakie właściwości posiada melisa?

Wśród najczęściej stosowanych ziół na pewno można wymienić roślinę znaną jak melisa Herbata, którą pije się nawet kilka razy dziennie sprawia, że znikają problemy z trawieniem. Chodzi o to, że następuje zwiększona produkcja soku żołądkowego oraz żółci. Trawienie odbywa się bez większych komplikacji, a do tego zwiększa się apetyt, co przyda się przede wszystkim osobom zmagającym się z anemią. Oprócz tego warto sięgać po melisę po zakończonym sutym posiłku. Doskonale sprawdzi się w przypadku występowania skurczów jelit czy dróg żółciowych, które odpowiadają za silne poczucie dyskomfortu oraz kolki. W dalszej kolejności warto wspomnieć o działaniu wiatropędnym oraz delikatnie moczopędnym.

Melisamma możliwość zapobiegania miażdżycy. Precyzując, następuje pomniejszenie stężenia cholesterolu we krwi, czyli szansa na zmaganie się z chorobą spada. Oprócz tego dodatkową zaletą jest hamowanie procesów utleniania lipidów w wątrobie, co sprawia, że nie stłuszcza się.

W czasie ciąży również dozwolone jest korzystanie z dobra jakie oferuje melisa Herbata pita przede wszystkim w pierwszym trymestrze sprawia, że nieprzyjemne poranne mdłości odchodzą w zapomnienie.

Zalety związane z piciem melisy

Już na samym wstępie warto zaznaczyć, że melisa jest bardzo bezpieczna dla wszystkich osób, które po nią sięgają, nawet tych najmłodszych. Dzieci mające problemy ze spaniem mogą dostać przed snem herbatkę na wyciszenie, która w swoim składzie również zawiera melisę.

To rozwiązanie sprawdzające się w trakcie dotkliwych bólów menstruacyjnych. Miesiączka jest potrzebna, dlatego w trakcie niewielkiego krwawienia melisa ma możliwość wyrównania jego intensywności.

W dalszej kolejności warto wspomnieć o tym, że melisa działa na pamięć oraz koncentrację. Właśnie dlatego napój przygotowany przy pomocy melisy należy podawać osobom zmagającym się z Alzhaimerem. W przypadku chorych funkcje poznawcze funkcjonują wtedy zdecydowanie lepiej, dzięki czemu świadomość pozostaje na dłużej.

Już na zakończenie warto wspomnieć że melisa sprawdzi się też w trakcie zmagania się z opryszczką. Jest to związane z przeciwbakteryjnymi oraz przeciwwirusowymi właściwościami. W każdej aptece występują maści melisowe, które w szybkim tempie rozprawią się z opryszczkami.

 

Post Author: dobry pomysł na