Lekka praca dla studentki

Wakacje zaraz po egzaminie maturalnym to idealny moment na podjęcie pierwszej pracy, niekoniecznie w docelowym zawodzie. Młodzi ludzie szukają zazwyczaj dobrze płatnych, w miarę przyjemnych zajęć, które nie wymagają zbyt wyszukanych kwalifikacji. W sezonie letnim i urlopowym takich ofert pracy tymczasowej jest sporo szczególnie w branży gastronomicznej, ale nie tylko.

Za granicą

Świeżo po egzaminie dojrzałości dobrze jest znaleźć taką ofertę, która pozwoli jeszcze zarobić na wakacje w tym samym roku. Można również pokusić się o poszukanie pracy za granicami kraju. Praca jako kelner, hostessa czy pomoc kuchenna w jakimś atrakcyjnym kurorcie da możliwość zarobienia większych pieniędzy niż w kraju na tym samym stanowisku. Przebywając np. w Grecji czy Hiszpani po pracy można spokojnie zwiedzać okolicę. Podobne możliwości daje wyjazd na zbiory do Szwajcarii czy Holandii. Szukając ofert pracy za granicą, pamiętajmy aby były to sprawdzone miejsca, najlepiej z polecenia zaufanych znajomych. Pierwszy raz najlepiej wyjechać ze znajomymi lub do nich. Wtedy w krytycznej sytuacji zawsze możemy poprosić kogoś bliskiego o pomoc. Jeżeli nie mamy nikogo za granica i nikt nie chce nam towarzyszyć w poszukiwaniu pracy na obczyźnie, możemy skorzystać z pomocy sprawdzonej agencji pracy. Wynagrodzenie będzie mniejsze o prowizję, którą nalicza agencja, ale takie wyjście jest o wiele bezpieczniejsze.

W kraju

Mnóstwo ofert pracy czeka również na młodych ludzi na miejscu, w kraju. Pracując sezonowo, również można wyjechać w góry czy nad polskie morze. Wystarczy zatrudnić się jako wychowawca kolonijny, animator czasu wolnego czy poszukać ofert w branży gastronomicznej, która latem przeżywa prawdziwe oblężenie. Niektóre z tych prac, szczególnie jeżeli mielibyśmy pracować z dziećmi, wymagają uprawnień, dlatego trzeba o tym pomyśleć odpowiednio wcześnie. Takie kursy na wychowawcę czy animatora czasu wolnego nie kosztują dużo, a podnoszą kwalifikacje i dają o wiele więcej możliwości. Świeżo po maturze można również znaleźć pracę w handlu czy na produkcji. Takie sezonowe prace mogą dać początek pracy weekendowej w późniejszym czasie na studiach. Istnieją również możliwości pracy jako modelki, hostessy, promotorzy różnego rodzajów produktów. Tutaj oprócz odpowiedniej prezencji liczy się również łatwość w nawiązywaniu kontaktów i umiejętności sprzedażowe. Takie oferty znajdziemy najszybciej w internecie, wpisując frazę hostessa Warszawa czy Łódź. Ostrożnie należy podchodzić do ofert, które obiecują bardzo wysokie zarobki przy małym wysiłku. Zazwyczaj kryją się za nimi oszuści.

Post Author: dobry pomysł na