Jakie są skuteczne sposoby na gęste brwi?

Nie wszyscy mają szczęście, cieszyć się gęstymi i mocnymi brwiami. Jeśli i ty masz problem przerzedzonych brwi, z całą pewnością chcesz dowiedzieć się, jak można je wzmocnić i zagęścić. Istnieje na to kilka skutecznych sposobów takich jak używanie serum do brwi czy dbanie o ich codzienną pielęgnację.

 

Dlaczego moje brwi są tak rzadkie?

Brwi wypadają każdemu Jednak nadmierne łysienie brwi, to już problem a wbrew pozorom dotyczy on bardzo wielu z nas. Co wpływa na ich nadmierne wypadanie, a co za tym idzie przerzedzanie? Przyjrzyjmy się kilku powodom wypadania brwi. Zapoznanie się z nimi, pozwoli nam zrozumieć czego powinniśmy unikać, aby móc cieszyć się pięknymi i gęstymi brwiami. Pierwszym czynnikiem wpływającym na ilość brwi jest stres. Kiedy, czyli hormon stresu, wydzielany jest w bardzo dużych ilościach, cierpi na tym cały organizm, a przede wszystkim włosy, które po prostu zaczynają wypadać. Innym powodem jest zbyt agresywna depilacja oraz przyjmowanie leków, które osłabiają cebulki włosów. Na niektóre czynniki mające wpływ na wypadanie włosów, nie mamy jednak wpływu. Mowa tu na przykład o chorobach przewlekłych jak atopowe zapalenie skóry. Istnieją jednak skuteczne sposoby na poprawę kondycji naszych brwi, warto się z nimi zapoznać.

 

Serum do brwi skutecznym sposobem na poprawę ich kondycji

Na dobry wygląd naszych brwi możemy wpłynąć, nie tylko unikając nadmiernej depilacji czy stresu. Istnieje kilka sposobów na to, by wzmocnić i zagęścić nasze brwi.  Do jednych z najskuteczniejszych metod zalicza się regularne używanie serum do brwi. Najlepsze dermokosmetyki dostępne są w aptekach bez recepty. Skuteczność używania serum do brwi jest większe, gdy używamy go regularnie rano i wieczorem. Jak jeszcze możemy wpłynąć na poprawę kondycji brwi? Zalecana jest odpowiednia dieta, bogata w kwas foliowy, siarkę oraz witaminy takie jak A, B3, E. Kosmetyczki zalecają różnego rodzaju masaże oraz szczotkowanie brwi, w celu poprawy krążenia krwi, przez co mieszki włosowe będą bardziej dotlenione. Poleca się również stosowanie olejku rycynowego, jako źródła witamin dla brwi. Olejek rycynowy delikatnie przyciemnia brwi, bez co nie musimy stosować chemicznych kosmetyków osłabiających strukturę włosów. Piękne, gęste i naturalne brwi mogą być również i twoim udziałem. Wystarczy, że poświęcisz im nieco więcej uwagi. Stosując właściwe serum do brwi oraz delikatnie je depilując, możesz znacznie poprawić ich kondycję. A ty jakie masz swoje sposoby na zagęszczenie brwi?

Post Author: dobry pomysł na