Jak zaplanować remont w mieszkaniu bez wyprowadzki?

Przeprowadzka na czas remontu niejednokrotnie jest najlepszym rozwiązaniem. Jednak bywają sytuacje, że nie jest ona możliwa. W takich przypadkach należy obrać odpowiedni plan, oraz przed rozpoczęciem zmian odwiedzić takie miejsca jak sklep budowlany czy sklep z oświetleniem. Jak sobie poradzić z remontem zostając w domu?

Jak przygotować się do remontu bez do remontu bez wyprowadzki?

Przede wszystkim należy zacząć od rzetelnego i uczciwego ocenienia sytuacji. Mieszkanie w remontowanym domu – bez względu na to, jak dobrze domownicy się do tego przygotują – będzie wiązało się z pewnymi niedogodnościami. Dla młodego małżeństwa, singla czy pary z nastoletnim dzieckiem na pewno nie będą to trudności, które znacznie utrudnią życie. Całość może się okazać zacieśniającą więzi lub ciekawą przygodą. Jednak generalny remont 40-mtrowego mieszkania, w którym mieszka 4-osobowa rodzina, w tym dwójka małych dzieci, może stanowić już trudność nie do pokonania. Czasem warto się zastanowić, czy dodatkowe wydatki związane z wynajęciem mieszkania lub dług wdzięczności wobec członka rodziny za udzielenie schronienia, nie są cenami, za które warto zapłacić.

Sklep z oświetleniem i artykułami budowlanymi i nie tylko – co należy uwzględnić podczas planowania remontu mieszkania?

Decydując się na mieszkanie w remontowanym domu, już na samym początku należy określić przybliżony czas jego trwania oraz związane z nim wydatki. W tym celu warto udać się do takich miejsc, jak: sklep z oświetleniem, sklep z artykułami budowlanymi czy też sklep meblowy. Po obeznaniu się w kosztach warto porównać je z opinią wynajętego fachowca oraz spytać o przybliżony czas takiego remontu. Kolejnym etapem jest zaprojektowanie funkcjonowania w okresie takich zmian. W tym celu należy:

  • Zaplanować, w jaki sposób będą przyrządzane posiłki w kuchni podczas remontu, oraz w jaki sposób będzie możliwe zachowanie higieny w czasie ograniczonego dostępu do łazienki;
  • Zadbać o to, aby wszystko było zgrane jak najlepiej w czasie;
  • Zadbać o systematyczną walkę z pyłem w pokojach nieremontowanych;
  • Przyzwyczaić się do drobnego bałaganu.

 

Post Author: dobry pomysł na