Jak zainstalować żyrandol w sypialni?

Żyrandol w sypialni można zamontować w kilku prostych krokach, a mianowicie:

  • Krok 1 przygotowanie do instalacji – aby montaż przebiegł pomyślnie, należy odpowiednio się do tego przygotować. Niezbędne będą akie sprzęty, jak: wiertarka do wywiercenia otworów w suficie, próbnik do sprawdzenia ewentualnego napięcia oraz śrubokręt do podłączenia przewodów. Na samym początku należy wyłączyć bezpiecznik odpowiedzialny za instalację oraz dla pewności sprawdzić próbnikiem, czy wystające przewody zostały pozbawione napięcia.
  • Krok 2 (identyfikacja przewodów) – współczesne instalacje elektryczne składają się zazwyczaj z trzech przewodów: neutralnego (niebieskiego), oraz dwóch fazowych (czarne, brązowe lub czerwone). Aby sprawdzić, w którym przewodzie obecny jest prąd, można ponownie włączyć bezpiecznik i zbadać kable próbnikiem. Fazowe kable spowodują zapalenie się żarówki próbnika. Po upewnieniu się, należy ponownie wyłączyć zasilanie.
  • Krok 3 (wywiercenie dziury w suficie) – przy użyciu wiertarki, należy wykonać dziury w ilości i średnicy odpowiadającej liczbie, jak i wielkości otworów w uchwycie żyrandola.
  • Krok 4 (podłączenie żyrandola) –żyrandole do sypialni wyposażone są w specjalną kostkę, do której należy podłączyć kable wystające z sufitu. W celu podłączenia łącza do kostki trzeba poluzować śrubkę przy pomocy śrubokręta, a kolejno wsunąć odpowiedni przewód do otworu i dokręcić. Na sam koniec pozostało już tylko ponownie podłączyć zasilanie.

Jakie żarówki?

Wybierając odpowiednie żarówki do żyrandola, który będzie zamontowany w sypialni, należy zwrócić uwagę na:

  • Rodzaj żarówki – tradycyjne żarowe, czy energooszczędne żarówki LED;
  • Barwę żarówki – może to być barwa żółta (2700-3000 K) lub barwa biała (4000 K). Pierwsza ma przyjemny dla oczu kolor, natomiast druga emituje światło zbliżone do światła dziennego;
  • Moc żarówki – w zależności od zapotrzebowania żarówka może mieć różną moc, np. 4 W, 40 W, 60 W lub 100 W.
Dom / przez

Post Author: ds_admin