Jak wybrać idealne łóżeczko dla niemowlaka?

Łóżeczko dla nowonarodzonego dziecka powinno być wygodne nie tylko dla dziecka, ale również dla rodziców. To, na jakie łóżeczko się zdecydujemy, zależy od tego, gdzie ma stać, czy ma być ich kilka i jak duże jest nasze mieszkanie. Niektóre z modeli potrafią zaskoczyć.

Niektórzy rodzice stawiają na klasykę inni na funkcjonalność, jedni patrzą przyszłościowo, inni chcą mieć wygodnie tu i teraz. Potrzeby dziecka, jak i rodziców w aspekcie dobrego łóżeczka zostaną zweryfikowane, kiedy maluch pojawi się na świecie. Przedtem jednak można dostać oczopląsu, ponieważ każdy z modeli ma swoje plusy i minusy.

Łóżeczko dostawne w sypialni

Tego typu łóżeczko kupimy od 260 do 900 zł – nie dużo nie mało, ale za to mega wygodnie. Szczególnie w pierwszych tygodniach życia dziecko potrzebuje dużo bliskości, ale także częstego karmienia i przewijania również w nocy. Łóżeczko dostawne zapewnia nam ciągłą kontrolę nad tym, co dzieje się z maluchem w nocy. Można go brać do karmienia, przykrywać czy głaskać do zaśnięcia bez wstawania z łóżka co ma ogromne znaczenie, kiedy przez kilka miesięcy sen rodzica jest regularnie przerywany. Łóżeczka dostawne mają odpinaną albo zasuwaną jedną ściankę, która jednak może szybko i bezpiecznie wrócić na miejsce. Wtedy, nawet kiedy dziecko śpi w takim łóżeczku w dzień, nie musimy się bać, że wypadnie. Wadą takiego łóżeczka jest jednak fakt, że szybko z niego wyrasta, a nie da się go przerobić na większe.

Kosz Mojżesza podstawisz wszędzie

Takie łóżeczko jest raczej przeznaczone do odpoczynku niemowlęcia w dzień i to w pierwszych tygodniach życia. Kosz Mojżesza jest wykonany z wikliny, ma uchwyty jak torba i może mieć również stojak zakończony nóżkami lub kołyską. Łóżeczko to jest ultra lekkie i możemy je postawić w każdym miejscu w domu. Mając kilkudniowe dziecko w domu, możemy mieć je zawsze przy sobie. Kosz Mojżesza jest przeznaczony dla najmniejszych dzieci, nie powinny w nim spać dzieci, które potrafią już siadać, chyba że kosz bez podstawki stoi na podłodze. Pościel do małych łóżeczek również powinna być dopasowana do jego wielkości. Ważne, aby kocyk niemowlęcy nie zajmował więcej miejsca niż samo dziecko

Łóżeczko ze szczebelkami

To klasyk gatunku i najczęstszy, choć i nie zawsze jedyny wybór większości rodziców. W takim łóżeczku mogą spać kilkudniowe dzieci, a także pięciolatki. Ma możliwość regulowania wysokości materaca, więc nie musimy się bać, że dziecko wypadnie, kiedy nagle okaże się, że umie siedzieć i wstawać. W łóżeczku szczebelkowym można również wyjąc kilka szczebelków tak, że maluch po przebudzeniu może swobodnie wyjść z łóżeczka. Taki model można kupić już za niecałe 200 zł, trzeba jednak dokupić jeszcze materac. Tego typu łóżeczka są najbardziej ekonomiczne, ponieważ kosztują stosunkowo mało, a mogą bardzo długo służyć naszemu maluchowi. Można do nich dokupić również szuflady, w których można schować kocyk niemowlęcy czy zapasową pościel i inne dziecięce akcesoria.

Łóżeczko to jedno, do niego musimy dokupić jeszcze pościel, kocyk niemowlęcy czy odpowiedni materac. Dokonując wyborów, stawiajmy na produkty dobrej jakości, dobrych marek, które będą dla naszych dzieci bezpieczne. Zanim jednak kupimy łóżeczko dostawne, kosz Mojżesza i łóżeczko ze szczebelkami musimy pomyśleć, co z tym wszystkim zrobimy i czy na pewno mamy gdzie to wszystko postawić. Należy wziąć pod uwagę, że w naszym domu coraz więcej będzie zabawek różnych gabarytów, rowerków, jeździków, a powierzchnia do przechowywania w domu nie jest z gumy. Oczywiście, kiedy przestaniemy korzystać z pewnych sprzętów, można je sprzedać lub oddać znajomym, jednak zastanówmy się, czy na pewno są nam niezbędne.

Post Author: dobry pomysł na