Dach skośny czy płaski – co będzie dla Ciebie lepsze?

Każdy kto planuje budowę domu, musi podjąć decyzję na temat konstrukcji dachu. Zarówno dach skośny, jak i płaski, mają swoich zwolenników i przeciwników. Jednak niezależnie od dokonanego wyboru, warto korzystać ze sprawdzonych producentów, jak chociażby Budmat. Kiedy zdecydować się na dach skośny, a kiedy na płaski?

Wybór dachu – na co zwrócić uwagę?

Wybór dachu to jedna z najważniejszych decyzji w trakcie całej budowy domu. Jego wybór determinuje późniejszy styl i charakter domu, dlatego warto poświęcić trochę czasu na dokładne przemyślenie swojej decyzji. Przed wyborem, należy się przede wszystkim zapoznać z zapisami, jakie są w miejscowym planie zagospodarowania przestrzennego. Zdarza się, że kąt nachylenia połaci dachowej, czy rodzaj pokrycia, są tam dokładnie określone. Wówczas indywidualne preferencje nie są istotne i należy bezwzględnie dostosować się do przepisów. Jeśli jednak żadne przepisy nie wskazują dokładnej formy dachu, warto zastanowić się wcześniej nad kilkoma aspektami, jak funkcjonalność czy energooszczędność. Niezależnie od dokonanego wyboru, na pierwszym miejscu należy stawiać jakość pokrycia dachowego – blachodachówka na dachu skośnym, czy blacha trapezowa na dachu płaskim, powinny pochodzić od sprawdzonych i godnych zaufania producentów, jak na przykład Budmat.

Dlaczego warto wybrać dach skośny?

Budmat to producent, który ma w swojej ofercie wiele rodzajów dachów skośnych. Warto postawić na ten rodzaj dachu, ponieważ daje on duże możliwości pod względem wizualnym – dachy skośne mają bardzo zróżnicowane formy, dzięki czemu można zbudować indywidualny charakter domu. Jednak, w przypadku dachów skośnych, nie tylko formę można łatwo dopasować. Na rynku dostępnych jest także wiele materiałów pokryć dachowych. Różnią się one od siebie nie tylko kolorem, ale także trwałością. Dlatego warto sięgać po blachodachówki wysokiej klasy producentów, jak Budmat, którzy zapewniają wytrzymałość i wieloletnią gwarancję. Wybór dachu skośnego pozwala także na stworzenie dodatkowej przestrzeni, jaką jest poddasze. Można je wykorzystać jako strych lub normalną przestrzeń użytkową. Dodatkowo dachy skośne są o wiele łatwiejsze w utrzymaniu – nie mają problemów z odprowadzaniem wody oraz nie wymagają odśnieżania. Jeśli są dodatkowo wyposażone w okapy, mogą chronić również zewnętrzną elewację przed wilgocią i opadami.

Post Author: dobry pomysł na