Co kupić dziecku na prezent

Pierwsze odwiedziny u nowonarodzonego człowieka i jego rodziców nie mogą odbyć się bez prezentu. Jedni bardzo skupiają się nad tym, czym obdarować maleństwo, a inni zostawiają tę sprawę na ostatnią chwilę.

Pomysłów możemy mieć kilka, zależy jak podchodzimy do sprawy kupowania upominków najbliższym. Niektórzy podchodzą praktycznie i kupują takie rzeczy jak pampersy, chusteczki, pieluszki czy kosmetyki. Pomysł nie jest najgorszy, jedynie trzeba pamiętać, że nawet kilkudniowe maluchy mają już preferencje, w czym mogą być kąpane, a rozmiar pieluch nie jest bez znaczenia. Taki prezent nie wymaga zbyt dużego wysiłku oprócz pójścia do drogerii, jednak jest najmniejsze prawdopodobieństwo, że będzie nietrafiony.

Ubranek nigdy za wiele. Rodzice zazwyczaj podchodzą do sprawy praktycznie szczególnie na początku i kupują kilka rzeczy z listy. Jako ciocie czy wujkowie możemy zaszaleć i kupić coś wystrzałowego dla malucha np. jakiś kombinezon tygryska, czy baletnicy. To super gadżety, które przydadzą się również na sesję zdjęciową. Nie zapomnijmy zapytać o rozmiar, jaki nosi maluszek.

Kocyk dla dziecka, pościel to również dobry pomysł. Przy małym dziecku rzeczy się brudzą i trzeba je ciągle prać. Dodatkowy kocyk dla dziecka czy komplet pościeli nie zaszkodzi. Takie rzeczy szybko się zużywają i są zawsze potrzebne. Kocyk dla dziecka jest bardzo miłym i osobistym prezentem. Można się pokusić o wyhaftowanie np. imienia dziecka.

Jakie jeszcze mamy opcje

Wybierając się w odwiedziny do dziecka, możemy oczywiście przynieść mu jakąś zabawkę. Wybór w sklepach jest ogromny, a im mniejsze dziecko, tym łatwiej jest coś kupić. Co prawda kilkudniowy maluch zabawkami się nie bawi, jednak dzieci rozwijają się bardzo szybko i pierwsza grzechotka lub książeczka będzie jak najbardziej w punkt.

Kiedy w ogóle nie mamy pojęcia co kupić, możemy po prostu zapytać młodych rodziców. Oni najlepiej wiedzą co jest potrzebne maluchowi i czego jeszcze nie ma. Można również dać pieniądze, aby rodzice sami kupili dziecku coś, co uważają za potrzebne.

Post Author: dobry pomysł na