5 sprawdzonych sposobów na okna bez smug

Okna bez smug to marzenie każdej pani domu. Jednak nie tak łatwo to osiągnąć, gdyż osadzają się na nich drobinki kurzu, pyłki roślin oraz deszcz. Praca będzie ułatwiona, kiedy stosuje się sprawdzone produkty oraz metody. Sklep z chemią to miejsce, które należy odwiedzić w pierwszej kolejności.

Jak uzyskać idealne okna, czyli mycie bez tajemnic

Sklep z chemią oferuje najlepsze produkty przeznaczone do mycia okien oraz ich polerowania. Jednak, aby uzyskać atrakcyjny wygląd, należy nie tylko korzystać z właściwych produktów, kluczową rolę odgrywa również czas mycia. Do czyszczenia nie należy się zabierać, kiedy świeci słońce bądź w trakcie mroźnych dni. Promienie słoneczne świecące intensywnie na okno sprawiają, że woda paruje w bardzo szybkim tempie, co sprawia, że pozostają na nich kropelki, zacieki i inne nieestetyczne smugi. Mróz również nie jest sprzymierzeńcem mycia szyb. Najlepiej więc zdecydować się na mycie okien w pochmurny dzień, ale bez deszczu. Warto mieć na uwadze, że okna północne są zacienione prawie przez cały dzień, a z kolei południowe do godziny 11 bądź po 15. W przypadku wschodnich należy je myć po godzinie 11, a z kolei te wychodzące na zachód do godziny 15.

Jakich produktów używać do mycia szyb?

Sklep z chemią to miejsce, które należy odwiedzić w pierwszej kolejności, jeszcze zanim przystąpimy do mycia szyb. Oprócz właściwych produktów należy wykorzystać ściereczki wykonane z mikrofibry. Mowa o delikatnych i miękkich kawałkach materiału, które posiadają cienkie włókna. To właśnie przy ich pomocy można w pierwszej kolejności zebrać brud, a następnie pozbyć się nadmiaru wody i na koniec wypolerować okien. Bardzo ważne, że ściereczki z mikrofibry nie wymagają stosowania dodatkowych środków. Wiele osób stosuje tylko mikrofibrę i wodę, jednak sklep z chemią oferuje wiele środków zapewniających uzyskanie idealnego połysku oraz oferuje efekt braku smug.

Nie każdy zdaje sobie sprawę, że wygląd okien poprawi się, kiedy do polerowania wykorzysta się nylonowe rajstopy. Stosuje się je w końcowej fazie czyszczenia, a więc po umyciu okna na mokro i delikatnym osuszeniu.

Okna bez smug uzyskuje się również przy pomocy gliceryny. Ta metoda jest nie tylko tania, ale równocześnie powszechnie dostępna. Wystarczy wymieszać ją z wodą i można cieszyć się z wytworzenia na szybach filtru ochronnego, który ochroni je zarówno przed osadzającymi się kropelkami wody, jak i również brudem.

 

Post Author: dobry pomysł na