Wpływ stylu życia na zdrowie

Wpływ stylu życia na zdrowie może mieć różny wpływ na nas i to co nasz otacza. Ważne jest by znaleźć balans, który pomoże nam w utrzymaniu prawidłowego stylu. Składa się to z wielu czynników, które teraz postaram się przybliżyć używając paru wskazówek.

Przede wszystkim warto zacząć od zastanowienia się nad tym co jemy i ile. Odpowiednia dieta nie tylko zapewni dobre samopoczucie jak i wygląd. Chyba nikt chce źle wyglądać na własne życzenie, a wcale nie musi to oznaczać ścisłej diety, wystarczy dobra ilość witamin każdego dnia by zauważyć różnicę. Warto pamiętać o urozmaiceniu, jedzenie tych samych potraw i posiłków sprawi, że poczujemy znudzenie i potrzebę zjedzenia czegoś niezdrowego. Udowodniono, że to właśnie produkty zbożowe są najlepsze dla naszych organizmów.

Również niepozorne dla większości szukających rozrywek po ciężkim dniu są narkotyki/używki. Niepozorne z tego powodu, że dają fałszywe poczucie szczęścia trwające godzinę lub dwie. Efektem ubocznym zażywania takich środków może być obniżona energia, mniejsza motywacja i agresja gdy już nie jest się pod wpływem. Schodząc do legalnych używek jak papierosy mamy do czynienia z niebezpiecznymi nowotworami, a przede wszystkim z niemiłymi trudnościami w oddychaniu.

Alkohol to świetny przykład tego jak naprawdę używka działa na człowieka. Agresja, gorszy kontakt z uzależnionym (jeżeli już do tego dojdzie) a przede wszystkim wpływ na ludzi otaczających nas jak rodzina. Może też spowodować zmniejszoną odporność organizmu i choroby wątroby.

Myślę, że trzeba zadać sobie pytanie czy naprawdę nasze zdrowie jest tego warte, zwłaszcza jeśli nie mieszkamy sami i może się to negatywnie odbić na innych, czasem nawet nieświadomie.

Post Author: dobry pomysł na