Pozytywny wpływ miedzi na organizm

Miedź to pierwiastek, który niezbędny jest do prawidłowego funkcjonowania organizmu. Już niewielka jego ilość wystarczy, aby pokryć jego zapotrzebowanie. Niestety, nasze ciało nie jest w stanie go wytworzyć, dlatego musimy zadbać o jego dostarczenie. Pomocne w tym okazują się miedziane wyroby takie jak dzbanki miedziane czy naczynia. Jakie korzyści daje nam miedź?

Miedź a odporność

Miedziane wyroby już od czasów zamierzchłych czasów używane były jako prowizoryczny środek do zwalczania infekcji i stanów zapalnych. Słuszność tych działań potwierdza fakt, że leki pochodzące z miedzi stają się konkurencją dla niesteroidowych leków przeciwzapalnych jak aspiryna czy ibuprofen.

Czy miedź może przyspieszyć gojenie ran?

Miedź znana jest przede wszystkim ze swoich przeciwbakteryjnych i przeciwwirusowych właściwości. W starożytności dzbanki miedziane były podstawowym wyposażaniem każdego lekarza. Przechowywana w nich woda stanowiła doskonały środek odkażający. Dodatkowo miedź przyspiesza produkcję nowych komórek, wspomagając tym samym proces gojenia się ran. Co ciekawe, to działanie nie było wykorzystywane tylko do ran znajdujących się na zewnątrz. Wody bogatej w miedź używano także w celu przyspieszenia gojenia się ran wewnątrz ciała, zwłaszcza tych na żołądku.

Miedź wspomaga trawienie

Dzbanki miedziane to doskonałe połączenie stylu i prozdrowotnych korzyści. Kiedy woda jest przechowywana w miedzianym naczyniu, to pierwiastek jest do niej bezpośrednio przekazywany. Uzdatniona w taki sposób woda ma duży wpływ na działanie układu trawiennego. Miedź jako pierwiastek ma właściwości, które pomagają zabijać szkodliwe bakterie i zmniejszają stany zapalne w żołądku. Dlatego będzie to idealne rozwiązanie dla osób, które zmagają się z wrzodami czy niestrawnościami. Miedziane dzbanki dają nam pewność, że spożywanie z nich w wody przyniesie ze sobą wiele korzyści – nie tylko uchroni nas przed infekcjami, ale także zagwarantuje prawidłowe usuwanie odpadów i zapewni odpowiednie wchłanianie składników odżywczych z pożywienia.

Wpływ miedzi na skórę

Miedź doskonale radzi sobie z wolnymi rodnikami i skutecznie zabezpiecza nasze komórki przed spowodowanymi przez nie uszkodzeniami. Poza tym jest podstawowym składnikiem biorącym udział w procesie produkcji melaniny, która przecież odpowiada za nadanie koloru naszej skórze, oczu czy włosom. Dostarczanie organizmowi miedzi, pozwoli więc na zachowanie zdrowej skóry, zmniejszy przebarwienia. Ponadto, spowolnić może proces starzenia się skóry, poprzez spłycanie drobnych zmarszczek.

Post Author: dobry pomysł na