Jak zachować matową cerę przez cały dzień?

Lato to szczególnie trudny czas dla posiadaczek cery tłustej. Upał na dworze i znaczne wahania temperatury, na które jesteśmy narażone, wychodząc z klimatyzowanego biura czy mieszkania na dwór, sprzyjają szybszemu przetłuszczaniu się skóry. Aby zachować świeżą, matową cerę przez cały dzień wystarczy zastosować kilka prostych trików.

Zaopatrz się w dobry tonik do cery tłustej. Wybierz łagodny preparat bez alkoholu, wzbogacony w wyciągi z aloesu, ogórka czy cytrusów. Przecieraj nim skórę każdego ranka, używając płatków kosmetycznych. Tonik zwęży pory i odświeży skórę oraz zahamuje nadmierną aktywność gruczołów łojowych. Jeśli na co dzień nie używasz podkładu ani pudru, możesz nosić tonik w torebce i kilkukrotnie w ciągu dnia odświeżyć nim cerę.

Bardzo duże znaczenie ma również dobranie odpowiedniego kremu na dzień do skóry tłustej. Sięgnij po lekki nawilżająco-matujący preparat o żelowej konsystencji. Nawilży on i wygładzi cerę, jednocześnie normalizując jej przetłuszczanie się. Kremy takie zawierają specjalne mikrogąbeczki, których zadaniem jest pochłanianie nadmiaru tłuszczu, który pojawia się na skórze w ciągu dnia.

Jeśli na co dzień używasz podkładu, zastosuj również transparentny sypki puder utrwalający. Zmatuje on twarz i przedłuży trwałość makijażu nawet do 16 godzin. Warto również nosić w torebce bibułki matujące. W razie potrzeby przyłóż delikatnie bibułkę do twarzy w miejscach, które nadmiernie się błyszczą, a wchłonie ona nadmiar serum. Dzięki bibułkom twarz nabierze świeżości, a makijaż pozostanie nienaruszony.

Pamiętaj także, aby latem nawadniać swoją skórę od środka. Pij dużo niegazowanej wody mineralnej. Odwodniona skóra przetłuszcza się szybciej.

Post Author: dobry pomysł na