Jak leczyć nietrzymanie moczu?

Nietrzymanie moczu jest wciąż rosnącym problemem. Mimo iż, Przeważnie kobiety skarżą się na problem nietrzymania moczu, to dolegliwość ta dotyczy również mężczyzn. Co przyczynia się do wystąpienia takiego problemu? Czy można skutecznie leczyć nietrzymanie moczu?

Przyczyny powstania przykrej dolegliwości

Co można zaliczyć do głównych przyczyn nietrzymania moczu? Wyróżnia się dwie podstawowe przyczyny nietrzymania moczu. Pierwszą z nich jest nadczynność pęcherza moczowego, co prowadzi do częstego oddawania moczu. Drugą, najczęściej występującą przyczyną, jest osłabienie mięśni dna miednicy, czego skutkiem jest nietrzymanie moczu przy wykonywaniu aktywności fizycznej, kaszlu, kichaniu czy nawet podczas śmiechu. Wiele kobiet z wysiłkowym nietrzymaniem moczu ma problem zwłaszcza po urodzeniu dziecka oraz w okresie menopauzy. Czy istnieją jakieś skuteczne sposoby na radzenie sobie z problemem, jakim jest nietrzymanie moczu?

Nietrzymanie moczu leczenie jest możliwe

Istnieją sprawdzone i co najważniejsze, skuteczne sposoby na leczenie nietrzymania moczu. Ważne jest, by nie bagatelizować problemu, już na samym początku, kiedy tylko się pojawia. Tylko podjęcie szybkiej reakcji, jest gwarancją wyeliminowania problemu całkowicie. Przede wszystkim powinniśmy pomyśleć o wspomnianych już wcześniej mięśniach dna miednicy. Należy ćwiczyć je w odpowiedni sposób, nawet jeszcze przed wystąpieniem problemu. Skuteczna profilaktyka może ustrzec nas przed pojawieniem się problemu. Sprawne mięśnie dna miednicy mogą również wyeliminować dolegliwość, jeśli taka zaczęła się pojawiać. Bardzo ważne jest unikanie zaparć, czego możemy dokonać dbając o właściwą dietę oraz tryb życia. Z diety powinno się wyeliminować kofeinę oraz gazowane napoje.

Okazuje się, że nie bez znaczenia jest też sam proces oddawania moczu. Podczas wykonywania tej czynności należy siedzieć na toalecie prosto, a nie w zgięciu. Ważne jest też swobodne oddawanie moczu bez dodatkowego parcia. Skuteczne w leczeniu nietrzymania moczu, są również różnego rodzaju suplementy diety dostępne w aptekach. Preparaty te, zawierają w swoim składzie naturalne składniki, które wywierają korzystny wpływ nie tylko na mięśnie dna miednicy, ale również na wszystkie mięśnie układu moczowego. Jeśli masz problem z tą przykrą dolegliwością, to powinieneś koniecznie zapoznać się z podstawowymi sposobami jej leczenia. Profilaktyka połączona z leczeniem, z całą pewnością dadzą pożądane efekty.

Post Author: dobry pomysł na