Dobre gofry

Podczas wolnych dni i słonecznej pogody mieszkańcy miast wyruszają do parku. Miejski park jest miejscem, gdzie można pojeździć na rowerze czy rolkach. Dzieci mogą pobawić się na placu zabaw. W parku usytuowane są zazwyczaj budki sprzedające lody i gofry.

Przepis na gofry nie jest skomplikowany. Posiadając odpowiednie urządzenie, sami możemy zrobić gofry w domu. Gofrownica może nam posłużyć wiele lat i upiec mnóstwo gofrów, jeśli będzie dobrej jakości.

Jeśli temperatura nie jest zbyt wysoka i do tego wieje wiatr, większość spacerowiczów wybiera gofry, zamiast lodów. Kupując przysmaki w budce z gastronomią, należy zwrócić uwagę czy gofrownica jest czysta. Często się zdarza, że zaschnięte pozostałości nie są usuwane. Często, podczas letniego sezonu, gdy jest dużo klientów, sprzedawcy podają nam przesuszone lub,, gumowe” gofry. Dzieje się tak, ponieważ, wkładają do gofrownicy uprzednio upieczone łakocie, aby je tylko odświeżyć. Protestujmy przeciw takim praktykom i żądajmy wydania gofra, który zostanie upieczony na naszych oczach.

Przygotowując gofry w domu, możemy modyfikować składniki. Przepis na gofry bezglutenowe, czy bez mleczne łatwo znaleźć w internecie. Własna gofrownica powinna być odpowiednio czyszczona. Zazwyczaj jest to urządzenie, którego nie wolno myć pod bieżącą wodą. Zanim kupimy gofrownicę, zapytajmy sprzedawcę o sposoby jej czyszczenia i konserwacji.
Wśród wielu przekąsek spożywanych na powietrzu, gofry wiodą prym. Z bitą śmietaną, polewą czy owocami są ulubionym,, co nieco” najmłodszych. Przygotowując gofry w domu, czy też kupując je w parkowej budce pamiętajmy o sprawdzeniu świeżości produktów. Nawet najlepszy przepis na gofry nie pomoże, jeżeli dodamy stare jajka.

Post Author: dobry pomysł na