Co jeść, by zachować młodość?

Na to jak wyglądamy, jak się czujemy i funkcjonujemy wpływa wiele czynników. Jeden z nich ma szczególne znaczenie – chodzi oczywiście o naszą dietę. Odpowiednia dieta może sprawić, że będziemy czuć się młodo i wyglądać młodo. Co w takim razie trzeba jeść, by osiągnąć taki efekt?

Duży wpływ na nasz wygląd będą mieć między innymi orzechy, a szczególnie orzechy włosie. Są one bogate w kwasy tłuszczowe omega 3. Kwasy te znacząco opóźniają między innymi powstawanie zmarszczek. Poza tym pobudzają pracę mózgu, poprawiają pamięć, jak również pomagają uniknąć depresji.

Te ważne kwasy znaleźć można również w rybach i owocach morza. Jednak są one źródłem również innych ważnych składników. Ryby i owoce morza zwierają przede wszystkim białko, cynk, magnez oraz wapń. Warto zauważyć, że zawarte w nich białko zbliżone jest składem do kolagenu, a dzięki temu poprawia znacząco jędrność skóry.

W codziennej diecie należy również uwzględnić jabłka. Zawierają one substancje, które niszczą wolne rodniki. Znajdują się w nich również pektyny, które usprawniają pracę układu pokarmowego, jak również poprawiają wygląd skóry.

Cenne składniki zawiera ponadto natka pietruszki. Przede wszystkim jest bogata w witaminę C i rutynę. W związku z tym poprawia wzrok, chroni przed anemią, działa pozytywnie na kości i stawy, jak również wzmacnia naczynia krwionośne. Natka wspomaga przyswajanie przez organizm różnych minerałów oraz pomaga usuwać z organizmu nadmiar wody i toksyn. Dzięki temu organizm jest zdrowszy, a poprawia się też wygląd skóry.

Post Author: dobry pomysł na

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *